Pár rad

 

Strava

Kočka v jakémkoli věku potřebuje mít neustálý přístup k misce s kvalitními granulemi a misce s čistou vodou. Misky na vodu i jídlo by měli být nerezové nebo keramické, plastové nejsou vhodné, jednak zachycují pach předchozího jídla a jednak se špatně čistí a kočka může časem mít z plastové misky na bradičce tzv. kočičí akné.

Miska

Napajecka

Granule doplňujeme cca jednou denně, ale případně dvakrát pokud má kočka větší spotřebu, ale pokud krmíme opravdu kvalitními granulemi viz. seznam níže, nemá kočka většinou velkou spotřebu granulek. Kvalitní granule jsou základ, nemusíte řešit zda jsou granulky rozdělené pro kastráty, koťata atd. granulky, kterými krmím jsou většinou bez obilovin, hypoalergení, šetrné na zažívací i močové ustrojí a většinou jsou všechny příchutě vhodné pro kočky všeho věku, což je nejlepší, sem tam jsou rozdělené na kitten a adult, mám potvrzeno i od paní veterinářky, že opravdu krmím tím nejlepším co jde, tak bych byla ráda kdyby jste v tom pokračovali i vy, sama mám vyzkoušeno, že kvalitnější a dražších granulek je u nás měnší spotřeba, takže v podstatě dražší nejsou.

 

Jako doplněk stravy a mlsáníčko, dáváme kočce 2 denně (ráno a večer) vlhké krmení tedy kapsičky, konzervy, paštiky a vařené maso (kuřecí a hovězí, drůbeží játru) případně syrové (kuřecí a hovězí, musí být min. 24hod. přemražené). Opět platí kupovat kvalitní kapsičky a konzervy, viz. také seznam. Sami uvidíte čemu chlupáček dá přednost a co bude baštit a čeho se ani nedotkne co mu opravdu nebude chutnat dá většinou najevo tak, že se otočí k misce zády a protestně imaginárně zahrabe.

kapsicka

Brit_kitten

 

 

Koťata krmíme granulemi BRIT CARE CRAZY KITTEN opravdu doporučuji mají vysoký obsah bílkovi, nekupuji kranulky s obsahem bílkovyny pod 36%. Také je máte v balíčku do prvních dnů.Taky krmíme granulkama NATURAL TRAINER. Já granulky míchám, vždy alespoň dvě značky, kočičky pak nevymýšlí a pořád jim chutná a nemají pocit, že papají stále to samé.

 

Pokud chcete můžete zkusit sem tam nabídnout kočičce vařené vajíčko, bílý jogurt, kysanou smetanu. Pokud by se u kočičky objevil průjem, můžete hned nasadit probiotika, doporučuji tyto jsou cenově dostupnější než vet.purina Catty Care probiotika. Přidává se 1g do vlhkého krmení, prášek nemá chuť ani zápach, zamíchá se do jídla a kočka v pohodě sní. Je to taková první pomoc, ale pokud by průjem trval více jak dva dny, je potřeba raději zajít k veterináři.

Leki

Hracka

 

Zde je tedy seznam opravdu kvalitních a výborných granulek a vlhkého krmení, není až tak velký výběr tohle je opravdu můj vyzkoušený top výběr, který mi kočičky vždy sní a s chutí, sama jsem si vyzkoušela, že experimentovat se nevyplatí, protože když se netrefíte do chuti můžete si konzervu strčit někam.

Granulky: N&DApplawsES JaguareFirst MateOrijen.

U granulek můžete bez problému měnit příchutě a klidně míchejte ryby s drůbeží i divočinou.

Kapsičky a konzervy
Na začátku vyzkoušet míchané balení a vždy konzervy menší, tedy70- 80g, kuřecí většinou chutná vždy, horší je to s rybou, losos a tuňák bývá v pohodě, ale sardinky a makrela, jim většinou moc nejede, to samé krůta a zvěřina. Protože už jsem se sama s výběrem spálila, vždy vám u dané značky doporučím co u nás doma opravdu chutná a všem.

Applaws – kuře s dýní, tuňák s krevetami a kuře s kachnou.

Cosma – losos, kuře, kuře s krevetami.

Greenwoods – jsou výborné všechny, ale pro nás už moc malé balení.

Gourmet – všechny druhy.

Ale kupujeme i sem tam Felix – všechny druhy, ze začátku kitten, ale sem tam můžete klidně i pro dospělé.

Felix