Něco o Něvičkách.

 

Něvská maškaráda pochází ze st. Petersburgu, poblíž řeky Něvy. Z několika plemen koček, hlavně z himalajké, perské a siamské kočky.Tmavé uši, ocas a tlapky, na tváři mají masku, z toho vyplývá název plemena (řeka- neva a tvář- maska = neva maškarada). Fife ji uznalo jako, plemeno v roce 1997.

 

Řadí  se mezi silnější domácí kočky, které mají určité vlastnosti psa: jsou otevřené lidem, rádi je doprovázejí a chtějí komunikovat se svými majitely. Jsou citlivé , vnímavé a učí se určité rozkazy, ne kvůli, ale pro sblížení s jejich dvojnohými páničky. Učí se velmi rychle a vymyslí cokoliv, aby dosáhli toho, co chtějí. Jsou hravé ,umí dovádět a být velice temperamentní a z toho zase velice jemné ,  klidné a přítulné.

 

Mají nebeský modré oči, sebejistou chůzi, s vysoko zdviženým ocasem . V povaze jsou velmi milující a plné lásky pro svého majitele. Jsou trpělivé ve společnosti dětí a jiných domácích zvířat. Pokud je okolí moc rušné, tak nenápadně ustoupí. Mají jemnou polodlouhou srst , která je nenáročná na údržbu ,stačí 1x za týden vyčesat. Miluje vodu a pije ji velmi často svými tlapkami. Jejich srst je potažená speciální ochrannou vrstvou, která umožňuje, aby byla odolná vůči vodě a nízké teplotě.

 

Něvy mají velmi nízký alergen fel D-1, což je také vhodné pro lidi, kteří jsou alergičtí na kočičí chlupy. Zdraví tohoto druhu je definováno jako velmi zdravé plemeno, bez genetických a jiných vad.  Plná velikost a zbarvení ve věku 3-5 let. Pokud budou mít vhodnou a doporučenou veterinární péči (očkování), bude Vás provázet životem po velmi dlouhou dobu.